Ellerinizi isıtmanın en verimli yolunu keşfedin

19325
- Advertisement -

Kan Dolaşımını Artırın

v4-460px-Warm-Your-Hands-Step-2-Version-2-jpg


Bunun için en iyisi hareket etmektir. Ellerinizi ısıtmanın en etkili yolu, kanın kaslarınıza ve cildinize pompalanmasını sağlamak için kalkıp tüm vücudunuzu ısıtacak şekilde basitçe hareket etmektir.

El egzersizleri de yapabilirsiniz. Yerinizden kalkmak ve bulunduğunuz yerde egzersiz yapmak her zaman mümkün olmayabilir. Bu nedenle elleriniz üşüyorsa ve kalp atış hızınızı artıramıyorsanız, bazı el ve ayak egzersizlerini yapabilirsiniz.
Ayak parmaklarınızı ve el parmaklarınızı oynatın ve ellerinizi bileklerinizden daireler çizerek hareket ettirin. Ellerinizi ve ayaklarınızı sıkın ve bırakın ve bu bölgelere masaj yapın. Özellikle cildinizin kuruduğu kış aylarında, cildinize yağ veya krem sürmek de iyi gelecektir.
Parmaklarınız ve parmak uçlarınıza da masaj yapmayı unutmayın.

Sigara ve kafeinden uzak durun.

advertisement

Bir Önemli Nokta Daha: Soğuk Havalara Karşı Koruma

Arthritis-e5f123cb-0c5f-4881-abb1-4e04efd0cbd7-1024x
  1. Bol giysiler giyin. Dar giysiler, çoraplar ve hatta iç çamaşırları bile kan akışını yavaşlatabilir,
  2. Kendi vücut ısınızı kullanın. Dışarısı ne kadar soğuk olursa olsun, koltuk altılarımız ve uyluklarımızın arası gibi bölgeler neredeyse her zaman sıcaktır,
  3. Yanınızda ısı paketleri taşıyın. Kışın, gece dışarı çıkarken ya da soğuk havalarda seyahate çıkarken, ellerinizi ve vücudunuzu ısıtmak için anında fayda sağlayabilecek, tekrar kullanılabilir veya tek kullanımlık ısı paketlerini yanınıza almalısınız. Bunlar için en iyi seçenekler ise:

- Advertisement -