Neden Klozet Kapağının Altına Kırmızı Bardak Koyulur?

166756
- Advertisement -
Why is Everyone Placing a Red Cup Under the Toilet Seat
unsplash

Klozet kapağının altına kırmızı bir bardak koymayı hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz, şimdi tam zamanı. Peki neden klozete bir bardak koymalısınız ve klozet kapağındaki kırmızı bir bardak ne işe yarayacak? Öğrenmek için bu yazının devamına göz atın.

1. Tuvalet Kağıdının Bittiğini İşaret Etmek

Klozet kapağının altına boş bir kırmızı bardak bırakmak, sonraki kullanıcıyı tuvalet kağıdı alması gerektiği konusunda uyarmanın akıllıca bir yoludur. Kullanıcılar tuvaleti kullanmadan önce bardağı çıkarmaya çalışacakları için mesajınızı anlayabilirler.

advertisement

2. Hijyen İçin

Umumi tuvaletlerde klozet kapağını desteklemek için boş bir kağıt bardak kullanmak iyidir, böylece kapağı indirirken veya kaldırırken dokunmanız gerekmez.

3. Uyarı Sistemi

Bu hile tüm korkularınızı ortadan kaldırmaktır. Örneğin yılan veya farelerin yaygın olduğu bir bölgede yaşıyorsanız klozet kapağına kırmızı bir bardak koyarak bir uyarı sistemi kurabilirsiniz. Bu da istenmeyen bir misafir evinize girmeye kalkıştığında bardak yerinden çıkarak klozet kapağının çarpmasına neden olur. Bu şekilde, uyanabilir ve evde sürünen bir şey olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

- Advertisement -